Türkiye’de online piyango

Yani bir piyango oyunu mu oynamak istiyorsunuz? Milli piyango oynamayı mı planlıyorsunuz? En sevdiğiniz piyango oyununu Türkiye’de mi yoksa başka bir yerde mi oynamanız gerektiğine karar verirken düşünmeniz gereken pek çok şey var. Bu makale size Türkiye’de çevrimiçi milli piyango oyunları oynamak için bazı ipuçları verecektir.

Düşünülmesi gereken ilk şey, her çekiliş için aynı sayıyı seçmek olan bir piyango teorisidir. Örneğin, 39 top içeren tek bir tamburun kullanıldığı bir 5/39 teorisini beş seçin ve ardından beş tane daha rastgele çekilir. Ardından, tüm rakamları elde etme olasılığını satın alınan bilet sayısıyla çarpın. Başka bir deyişle, bir Eurojackpot bileti satın alırsanız, Avrupa piyangosunu kazanma şansınız, diğer Avrupa piyangosunu kazanma şansınızdan daha yüksektir. Eurojackpot şu anda Avrupa’nın en kazançlı piyango oyunudur.

Çevrimiçi mi yoksa Casino’da mı piyango oynuyorsunuz?

Diğer eyaletlerde ve bazı ülkelerde, ulusal piyangolardan ayrı olarak yürütülen ayrı eyalet piyangoları vardır. Çoğu eyalet, ulusal piyango oyunlarını resmi siteden ücretsiz indirmeler olarak sunarken, diğerleri oynayabilmeniz için önce satın almanız gerekir. Birleşik Krallık’ta, vergilerle finanse edilen yalnızca belirli piyango oyunları türleri vardır. Ulusal piyango oynamak istiyorsanız, ulusal piyango sitesi yerine yerel eyalet piyango ofisine gitmeniz gerekir.

Daha sonra, iki tür piyango oyunu olduğunu bilmelisiniz: tek bir çekilişte kazanılan jackpot veya büyük ödül veya her çekme başına ödenecek belirlenen para miktarı. İkramiye ve teminat miktarı her eyaletin yasalarına göre belirlenir. Avrupa piyango düzenleme organizasyonu veya EGO, ikramiyeler ve kapaklar için belirli kurallara sahiptir. Pan-Avrupa piyangolarına gelince, bunlar farklı bir yasaya, yani Avrupa Toplulukları Yasasına tabidir. Bu başka bir makalenin konusu.

Bölgesel piyangolar 2021

Türkiye’de iki tür çekiliş olduğunu bilmelisiniz: bölgesel piyangolar ve milli piyangolar. İlkinde, sadece yerel oyunlar var, ikincisi ise açık çekilişli ulusal çekiliş sunuyor. Her bölgesel oyun için piyango para ödülü, her oyunun bir önceki yıldaki son performansına göre belirlenir. Her çekme için, yani oyuncunun bir girişinin kazanması gerektiği anlamına gelir, buna karşılık gelen bir bonus da vardır, bu nedenle, her çekiliş için bonuslar vardır.

Powerball ve Lotto Powerball, Türkiye’de sunulan en popüler iki ödüldür. Powerball en yaygın ödüldür ve her eyalette ulusal piyangolarda sunulurken, Lotto Powerball eyalet Piyango Sendikalarında sunulmaktadır. Powerball kazananları nakit ödül alma şansına sahipken, Lotto Powerball oyuncuları ücretsiz bilet alır. Powerball ve Lotto Powerball için birbirinden farklı birkaç kural vardır. Oyunu seçmeden önce bir piyango avukatına danışmak en iyisidir.

Şehirlerin konumuna ve popülerliğine bağlı olarak piyango oyunları için birçok seçenek var. Biri evinin rahatlığında piyango oyunları oynayabilir, diğerleri ise çevrimiçi seçeneği tercih edebilir. Çevrimiçi seçenek oyuncular için daha fazla kolaylık sağlarken, çevrimiçi çekilişler çekiliş boyutlarına bağlı olarak çeşitli ödüller sunar. Powerball ve Lotto Powerball, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve Türkiye’de popülerdir. Genel olarak, özel piyangolar milli piyango oyunları kadar çok seçenek sunmuyor.

En popüler Avrupa piyango oyunlarından biri Euro Millions Millionaire Raffle’dır. Bu oyunda kazananlar bir milyon pound veya daha fazla kazanıyor. Euro Millions henüz çevrimiçi olarak sunulmamaktadır. Powerball ve Lotto Euro Millions çok daha büyük ödül miktarlarına sahiptir. Çoğu Avrupa piyango oyununda olduğu gibi, kazanmanın farklı yolları da vardır. Üç tür çekiliş vardır: Powerball kazançları, Lotto Powerball ve Des Jeux Draw.